Splavme Dunaj


Ak si predstavím letné obdobie, ako prvé si vybavím trávenie času pri vode. Tam si vždy s údivom a určitým závidením všimnem ľudí splavujúcich sa na člnoch. Vždy dostanem chuť vykonať podobnú aktivitu i ja. Pokiaľ sa vám nepodarí nahovoriť kamošov a nemáte ani zakúpený čln, nulové skúsenosti s veslovaním, asi na ten nápad zabudnete, tak ako ja.

bratislava

No nevešajme vopred hlavu, kompletnú službu si môžeme objednať cez internet.
Konkétnejšie ide o splavovanie z Haindburgu až do Bratislavy, po rieke Dunaj. Splav sa v priemere odhaduje na dĺžku trvania 1- 1,5 hodiny. No ceny sa uvádzajú za 2,5 hodiny a to za jednu osobu 18 Euro, za dve osoby 36 Euro. Takže zrejme si môžeme dať s veslovaním na čas a vychutnať si tento letný zážitok naplno, popozerať krásy prírody, nadýchať sa čerstvého vzduchu, vychutnať si teplý vzduch a Slniečko. Nie sú potrebné skúsenosti, na mieste vás čaká krátka inštruktáž a následné zapožičanie kanoe.

rackové

Do Haindburgu budete prevezený autobusom a tam už na vás čaká všetko pripravené. Okrem kanoe dostanete pre istotu i záchrannú vestu, samozrejme pádlo a doprovodný záchranný kajak, pričom na konci cesty budete mať množstvo zážitkov zaznamenaných na fotkách.

Ako sme sa zrejme už dovtípili, táto služba je poskytovaná počas letných mesiacov. Priaznivé musí byť i počasie, aby neboli veľké vlny, či aby sme celú cestu nemokli. V oboch prípadoch to súvisí s následkami na zdraví, ktorým sa chceme vyhnúť. Na splavovanie by sme mali prísť v typickom letnom oblečení, nemusíme sa obliekať zrovna slávnostne, nebolo by to vhodné. Treba rátať s možným premočením, predsa celá aktivita sa vykonáva na vode.

dunaj

Zaujímavá môže byť už i len samotná cesta autobusom do spomínaného Haindburgu, no ten najzábavnejší zážitok nás zrejme čaká pri splavovaní po rieke Dunaj, ktorá nás zavedie až k Bratislave, kde je konečná zastávka.