Zábava aj počas cesty

Mnoho rodičov vyrieši tento problém pomocou tabletu alebo smartphonu. To je samozrejme bezproblémový spôsob, ale je oveľa zaujímavejšie tráviť čas zábavnou spoločnou hrou. Nie ste len zaujímavým pre deti ale aj užitočne trávite čas, pretože hry vyvíjajú také dôležité kognitívne procesy ako pamäť, pozornosť a myslenie.

auto

Hry, ktoré rozjasnia každú cestu
Poznámka: Hry nie sú autorskými právami, možno ich nájsť na internete.
1. "Banka s objemom 3 litre"
Pravidlá sú veľmi jednoduché. Jeden z cestujúcich háda písmenko, napríklad "B". Potom zavolá akýkoľvek predmet na dané písmenko, ktorý sa môže vkladať do trojlitrovej nádoby. Potom všetci ostatní v podmienenom kruhu prídu s vlastným predmetom na toto písmenko. Hra končí, keď niekto nemôže prísť s objektom alebo keď sa všetci nudia. Môžete premýšľať a nastaviť pravidlá sami. Zvyčajne je hra taká vzrušujúca, že najmenej päťhodinová cesta bude bez povšimnutia.

2. "Otázkou je odpoveď piesne"
Úlohou moderátora je spýtať sa na hráčov otázku – citát z akejkoľvek skladby. Napríklad: "Prečo si ty, dievča, krásna ? Úlohou všetkých ostatných je prísť s odpoveďou čo najskôr, ale musí to byť z inej piesne a viac či menej logické. Ťažké ale zábavné.

fotak

3. "Pôjdem na výlet a vezmem so sebou …"
V tejto hre môžete hrať nekonečne mnohokrát, neustále prichádzať s novým otvorením, ale obzvlášť to bude zaujímavé pre tých, ktorí to hrajú po prvýkrát. Väčšinou sa určí nejaké písmenko, ktoré sa buď musí nachádzať na začiatku alebo na konci slova. Vhodná hra pre všetky vekové kategórie.
Žijeme v dobe, keď všetky obchody  ponúkajú širokú škálu zábavy na ceste vrátane domácich remesiel a literatúry audiorozprávok a  výhod pre rodičov formátu "Čo robiť s dieťaťom na ceste." alebo „ako sa zabaviť počas jazdy“.  Stačí pred cestou navštíviť pár obchodíkov a inšpirovať sa. Nie je nič horšie ako keď bude dieťa podráždené z tej neskutočne nudnej cesty na výlet.