Bez práce nie sú koláče

Príliš častá starostlivosť vraj vlasom neprospieva, to však neznamená, že ich máme zanedbávať a vôbec sa o nej nestarať. Z času na čas vo forme masky, alebo iného dobrého prípravku.

vlasy

Či už máte vlasy dlhé, krátky, blonďavé alebo ryšavé, všetky vyzerajú lepšie, keď im občas trošku pomôžeme a doprajeme oddych. Aby boli vaše vlasy zdravé, môžete si skúsiť vyrobiť niektorú z týchto prírodných masiek.
Od pradávna sa z pokolenia na pokolenie predávajú informácie o prírodnej starostlivosti o vlasy. Čudovali by ste sa, čo všetko si ne môžete dať, aby ste im pomohli rásť a žiariť. Či už je reč o cibuli, mede, pive, vajíčku, kokosovom oleji alebo olivovom oleji, všetky tieto potraviny sú veľmi zdravé nie len na konzumáciu, ale aj pre našu vonkajšiu krásu.

Z času na čas teda môžete skúsiť napríklad takúto masku:
Do misky si rozbite si jedno celé väčšie (pokiaľ máte dlhšie vlasy), alebo menšie (pokiaľ zasa kratšie) vajíčko, pridajte k nemu kokosový olej, alebo olivový olej, zmes zmiešajte dokopy a naneste na mokré vlasy. Vlasy v takomto vyživujúcom zábale zabaľte do osušky a nechajte pôsobiť aspoň 30 minút. Pokiaľ nechcete osušky príliš zašpiniť, môžete si vlasy zabaliť najskôr do plastového vrecka.
Ak máte už veľmi dlho krátke vlasy, alebo len jednoducho chcete ich rast urýchliť, môžete si na ne skúsiť dávať buď jablčný ocot, ktorý nie len urýchľuje ich rast, ale tiež budete mať po ňom vlasy krásne hebké a lesklé.

kamarádky

Ďalšou overenou alternatívou pre rast vlasov ako z vody, je ricínový olej, ktorý nanesiete na korienky, alebo na miesta kde vám najviac vypadávajú vlasy. Už p pár týždňoch si môžete všimnúť viditeľné zmeny. Či už si vyberiete ricínový, alebo jablčný olej, nechajte ich pôsobiť na vlasoch aspoň 20 minút a následne zmyte. Vlasy si potom umyte bežným šampónom, ktorý používate.