Chcete precestovať celý svet?

Kto by dnes nechel cestovat. Cestovanie sa v posledných rokoch stáva fenoménom a pomerne dostupným aj pre bežných ľudí predovšetkým z dôvodu nízkonákladových leteckých spoločností a zároveň online platforiem poskytovania ubytovania ako Booking a Airbnb.

sleva

Získajte si v zahraničí prácu

V každom jednom meste na tomto svete sa vždy nájde nejaké pracovné miesto, ktoré vám dokáže pokryť náklady za dovolenku mimo domova. Najpopulárnejšie sú čašníci, barmani, alebo aj pracovníci na výletných lodiach. Síce to nebude dovolenka, kde by ste celý deň mohli ležať na pláži, ale aspoň sa zo zahraničia nevrátite s prázdnym účtom. Mladého človeka, ktorý ovláda angličtinu zamestnajú skoro všade a vy budete môcť spoznať veľa nových ľudí. Výborným spôsobom zarábania je napríklad aj doučovanie. Ak vynikáte v nejakej oblasti, nebojte sa o tom dať vedieť aj okoliu, možno niekto bude chcieť využiť vaše služby.

Cestujte naľahko

Veľa ľudí si neuvedomuje, že čím viac vecí sa na dovolenku berú, tým viac ich bude stáť. S ruksakom a malou taškou sa bez problémov prepravíte vlakom, alebo autobusom. V momente ako máte dva kufre plné vecí budete potrebovať náročnejší spôsob prepravy ako lietadlo a to už niečo stojí. Aj bývanie sa dá vybaviť lacnejšie, ak vám bude stačiť jedna izba a nie celý apartmán. Preto je dôležité naučiť sa baliť len to čo naozaj potrebujete, vo veľa veciach vám to cestovanie spríjemní a uľahčí.

prodej

Využívajte zdieľané bývanie

Ak ste osoba, ktorá rada spoznáva nových ľudí, zdieľané bývanie vám z dovolenky spraví ešte väčší zážitok. Je veľa stránok, ktoré umožňujú niekomu, kto má voľnú izbu, zadať inzerát aby mohli napríklad turisti stráviť aspoň pár nocí uňho. Je to oveľa lacnejšie ako hotely, ale na druhej strane budete potrebovať určitú dávku prispôsobivosti a pochopenia zvykov ostatných. Napríklad na stránke AirBNB, ktorá tieto služby ponúka, môžete využiť zľavu aby ste ušetrili ešte viac.