Čo s dovolenkou


Najskôr by sme si mali ujasniť a rozhodnúť sa s kým chceme ísť na dovolenku. S kým chceme stráviť niekoľko dní. Nezabúdajme, že tieto dni budeme tráviť spolu v jednom kuse, takže by to mali byť osoby, ktoré máme radi a rozumieme si s nimi. Prichádza nám teda pár alternatív:
kanadská ulice
1.       Rodina
Môžeme stráviť spoločné chvíle s tými, na ktorých nám najviac záleží. Existuje viacero alternatív. Či už vezmeme zo sebou našu menšiu časť rodiny čiže manžela s deťmi alebo vezmeme vyvetrať aj starých rodičov. Zažila som aj dovolenku, kde nás bolo dokopy 7 ľudí. Bolo to veľmi zaujímavé, milé ale ako sa hovorí. Čím viac ľudí, tým viac názorov. Bola to zaujímavá skutočnosť ale raz stačilo.

2.       Priatelia
Nemáte ešte svoju vlastnú rodinu? Nevadí spravte si s kamoškou výlet. S kým môže byť dovolenka lepšia ako s kamoškou, s ktorou máte určite veľa spoločného. Rovnaký vkus, rovnaké sny. Zväčšite teda svoj zoznam spoločných zážitkov i trapasov a strávte spolu dovolenku. Vo dvojici sa isto cestuje najlepšie.
 turista při vyhlídce
Dostávame sa k ďalšiemu bodu tohto články a teda sa pýtam KAM na dovolenku? Obľubujete teplo alebo radšej máte chladnejšie počasie? Preferujete more a oddych alebo turistiku či prechádzky po pamiatkach. Toto všetko je len kúsok z množstva možností, ktoré nám ponúka naša planéta.
3.       More, pláž, západ slnka
Tieto destinácie sú práve určené na nič nerobenie, čiže oddych, leňošenie, príjemný morský vánok vás dokonale ukľudní a domov si navyše prinesiete nádherné opálenie. Tieto dovolenky však nie sú len o relaxe, ale je veľa rezortov, kde máte bohatý program na zábavu, animátorov pre deti, večerné tancovačky a hudbu. Je len na vás čo si vyberiete.
4.       Turistika…hory
Radi objavujete divy sveta? Malé zákutia, kde sa dostalo len málo nôh? Niečo málo objavené. Niečo čo vytvorila príroda. Tento bod je ako stvorený pre vás. Chladnejší horský vzduch a tie nádherné výhľady. Toto a ešte omnoho viac vás čaká ak sa vyberiete na dovolenku so zámerom spoznávať krajinu, ktorú nám naša planéta dala priamo na tanieri. Nie je už veľa miest, ktoré nie sú zdevastované vďaka ľudom, a preto by sme mali čo najskôr navštíviť čo najviac takýchto kúzelných miest.
5.       Architektúra, pamiatky
Ste ten typ, ktorého fascinujú práve pamiatky, historické budovy? Vyberte sa na dovolenku  do architektonicky a historicky úžasných miest. Prechádzajte po tisícročných chodníkoch a objavujte záhady histórie. Nezabudnite na každom možnom mieste ochutnať zmrzlinu. Uvidíte na túto ochutnávku nikdy nezabudnete.
 
Tak čo, ste pripravený vyraziť. Na dovolenku nikdy nie sme starý. Každý máe v sebe skrytú mladosť a práve na takýchto miestach prichádza na povrch a sami objavíme v sebe skryté úžasné veci, tajnosti a kúsky mladosti, na ktoré sme už dávno zabudli. Užívajme si život a cestujme čo najviac sa dá. Nemusí to byť ďaleko. Všade okolo nás sa nachádza veľa krás. Stačí zabehnúť za najbližší kopec.