Elon Musk obvinený z krádeže obrazu jednorožca


Avšak, podobný obraz jednorožca boli použité v Tesla in-car rozhrania na propagačné materiály. Dcéra pána Edwardsa Lisa Pranková uviedla, že pán Musk, ktorý hovoril, že sa mu ponúkol zaplatiť, to odmietol. Vo štvrtok ráno pán Musk twettol novinárovi, ktorý povedal: „Ponúkol som zaplatiť tomu človekovi, ktorý ho dvakrát vytiahol za niečo, čo ani nechcem.“

fantasie

Ako odpoveď na ďalší tweet povedal: „Rozhodne som sa zaujímal o to, že umelci dostanú kompenzáciu, bolo by nespravodlivé, aby to neurobil.“ Pán Musk odpovedal priamo pani Prankovej a pripisoval dizajn Nikovi Jovanovičovi, ďalšiemu používateľovi služby Twitter. Ponúkol sa mu „zmeniť ho na niečo iné, ak chce váš otec“.

Pranková uviedla, že Tesla používala „tvorivý majetok svojho otca na rok bez úveru alebo náhrady“. Spýtala sa pána Muska, či si myslí, že „umelci si zaslúžia byť zaplatený za svoju prácu“ a nasmerovali ho na list od otcového právnika.
Pán Musk označil riadok za „trochu lámavy“. Povedal, že pán Edwards by mal byť šťastný, „táto pozornosť zvýšila predaj hrnčekov“.Pán Edwards povedal Guardianovi, že chce mať pozitívne riešenie tohto zvláštneho narušenia. „Naozaj by som sa rád dostal na dobrú stranu Elona Muska,“ povedal. „Je naozaj zaujímavý, ale nie je nad autorským zákonom.“

Pán Edwards povedal, že sa rozhodol vystúpiť po tom, ako počul veľa príbehov o tom, že sa umelci odtrhli. Hovoril s právnikmi, ktorí mu povedali, že je to jasný prípad porušenia autorských práv.
Povedal, že nehľadá veľa peňazí, ale chcel byť „primerane“ zaplatený a miloval, že jeho dizajn bol podporovaný Teslou.

elektromobil

Spoločnosť Tesla, Inc. (predtým Tesla Motors) je americká nadnárodná spoločnosť, ktorá sa špecializuje na výrobu elektrických vozidiel, skladovanie energie a výrobu solárnych panelov so sídlom v meste Palo Alto v Kalifornii. Spoločnosť bola založená v roku 2003 a špecializuje sa na elektrické autá, zásobníky na energiu z lítium-iónových batérií a domáce fotovoltaické panely (prostredníctvom dcérskej spoločnosti SolarCity).

Posted in Web