Facebook sprístupnil vysielanie stream!


So sociálnou sieťou Facebook sme zoznámení už takmer všetci. Takisto veľa ľudí tuší, či aj osobne používa službu Netflix. A teraz si predstavte také spojenie týchto dvoch aplikácií v jednu. Bolo by to super, však? Podobná služba už existuje.

        Aby som bol trochu konkrétnejší, Facebook nedávno priniesol novú službu. Na tejto najväčšej a najznámejšej sociálne sieti, budeme môcť pozerať videá štýlom stream. Takže rôznorodé a zábavné videá v priamom prenose, vždy, ak sa na túto sieť prihlásime.

schovaná kamera
Túto prácu majú na starosti partneri Facebooku, ktorí sa s tvorbou video stránok zaoberajú už dlho. Nemalo by sa teda jednať o nejaké amatérske videá, ale o zábavnú a kvalitnú formu vysielania.

        No tak ako všade, na každej sociálnej sieti, napríklad aj na samotnom Youtube, aj na Facebooku bude problém s licenciami a autorskými právami. Preto nám tvorcovia tejto služby nemôžu sľúbiť vysielanie tých najznámejších filmov či seriálov.

Takže skôr môžeme očakávať krátke videá, relácie, sitcomy,… Skrátka kratšie videá, ktoré nie sú chránené autorskými právami z každej strany a nevlastnia ich tie najbohatšie filmové spoločnosti. No aj napriek tomu by sa malo jednať o kvalitných, no menej komerčných tvorcov a videá, ktoré zaujmú i pobavia.

        Takáto nová služba na Facebooku má jednoduchý názov- Watch. Bude dostupná na každej platforme, aj v mobilnej aplikácii, aj na webe.

sociální media v mobilu
Služba už oficiálne existuje, no zatiaľ malo vytvorený prístup len pár používateľov v Amerike. No všetko nasvedčuje tomu, že o chvíľu získajú prístup všetci. Nebude to trvať dlho a na tejto sociálne sieti si okrem četovania budete môcť pozrieť i stream TV, živé vysielanie zábavných i zaujímavých videí. Zatiaľ môžem spomenúť, že budeme môcť sledovať napríklad dennú šou Daily. Hlavným moderátorom budú tvorcovia a hlavnú rolu zohrajú i užívatelia, ktorí týchto tvorcov môžu motivovať, alebo mať na nich určité dotazy. To všetko naživo, v priamom prenose.