Freewrite traveler- Počítač pre každého, kto nechce byť rušený

Pokiaľ sa venujete písaniu alebo ak si vaše povinnosti žiadajú aspoň občasnú prácu s textovým editorom či písaním rozsiahlejších mailových správ, tak zrejme dobre viete, aké je v tej chvíli dôležité sústrediť sa. Takisto ste zrejme zažili pocit zbytočného rozptýlenia, na základe ktorého následne práca "stojí". Povedzme, že daný dokument by ste za normálnych podmienok napísali za circa 45 minút, ale to by nás nesmel rozptyľovať facebook, doručené mailové správy, výber hudby, hranie minihier, youtube,… skrátka nebudeme si klamať, dôvody prečo sa nevenovať práci sa nájdu a v našom počítači sú ich desiatky.
A práve táto naša ľudská rozptýlenosť bola hlavným dôvodom k vytvoreniu nového "počítača" Freewrite Traveler.

blogger

Výraz počítač som dal do úvodzoviek, nakoľko tento prístroj nám poskytuje jedinú možnosť- písanie. Teda žiadne iné aplikácie, žiadne upozornenia, žiadne sociálne siete, v skratke nič, čo by nás rozptyľovalo od písania. Je to taký veľmi moderný písací stroj pripomínajúci notebook praktických rozmerov.

Váži necelý 1 kilogram (0, 8 kg), jeho obrazovka je pomerne malá (veď slúži iba na zobrazenie písaného textu) a klávesnica skutočne prehľadná. Už podľa dizajnu vidíme, že prioritnou a vlastne jedinou funkciou prístroja freeway travereler je práve praktické a pohodlné písanie, nech sa budete nachádzať kdekoľvek. Hmotnosť i charakteristika rozmerov jednoznačne ukazujú, že tento "písací stroj" môžete so sebou brať kamkoľvek a to bez najmenších problémov spojených s jeho prenosom. Najsilnejšou stránkou tohto technologického produktu je ale najmä jeho výdrž, respektíve dlhodobá výdž jeho batérie, ktorá vydrží bez nabitia až neuveriteľné 4 týždne!

spisovatel

K dispozícii však samozrejme máte aj pripojenie na internet, ale ten slúži hlavne k ukladaniu vašej práce na cloudové služby a to v pravidelných intervaloch. Teda týmto spôsobom sa dá zabrániť i náhlej strate našej rozpísanej práce v prípade, ak by vypla elektronika či ak by nastala podobná udalosť spojená s náhlym prerušením. Nemusíte sa tak báť, vaša práca bude uložená a to priamo na online úložných diskoch typu Dropbox či Disk Google.