Krása ako tráva vädne


Hneď na úvod je potrebné povedať, že je prirodzené, že sa chceme páčiť. Je len veľmi málo ľudí, a zvlášť žien, ktorí nechcú vyzerať dobre. Nie je na tom nič zlé. Problém nastáva vtedy ak je náš vzhľad jednou z najdôležitejších vecí v živote. Vtedy keď tomu aby sme boli čo najkrajší začíname podriaďovať celé naše existovanie.

břicho

Samozrejme. Takéto zmýšľanie je z veľkej časti výsledkom aj dnešnej doby. Z televíziu, internetu a reklám sa na nás usmievajú dokonalí ľudia s dokonalým telom a vzhľadom. Pôsobia tak šťastne a spokojne, že je veľmi jednoduché začať im to závidieť. Začneme prejavovať snahu o to, aby sme aj my vyzerali tak dobre. Možno si nasadíme diétu. Jesť len dvakrát denne, prijímať podstatne menej sacharidov, nejesť mastné a štipľavé.

modelka

Na ráno šťava z mrkvy a špenátu, z ktorej sa obracia žalúdok, ale veď pre krásu sa trpieť musí. Na obed šalát, ale hlavne aby bol bez gluténu, bez lepku, bez laktózy a bez tuku. Večera je nepodstatná, môže sa vynechať. Po troch dňoch  tohto mučenia sa postavíme plní očakávania na váhu aby sme zistili, že sme neschudli ani pol kila. Sklamaní a nešťastní z vlastnej neschopnosti začneme pátrať ne webe. Popri tom ako si diagnostikujeme asi päť rozličných chorôb, tri alergie a ešte dve intolerancie, nájdeme aj novú perfektnú diétu, ktorá určite zaberie do týždňa. A tak sa opäť celý nadšení pustíme do toho.

Upraviť stravu však nestačí. Je potrebné začať cvičiť, ideálne niekde v posilňovni, aby nás pri tom videlo čo najviac ľudí. Popri cvičení si urobiť aspoň pätnásť fotiek a tú najlepšiu pridať na internet. Tiež je potrebná obmena šatníka. Keď chceme vyzerať ako zo škatuľky nemôžeme si predsa obliecť len tak hocičo. V ideálnom prípade sa oblečieme do značkových handier a opäť si urobíme zopár krásnych fotografií a pochválime sa priateľom. Zmeníme účes, začneme sa maľovať, navštívime plastického chirurga, skrátka urobíme všetko preto aby sme vyzerali dokonalo.

snídaně

Popri tom však zabudneme, že v našom tele sa nachádza aj duša. Zabudneme ako sa vlastne má správať človek. Nasledujeme dav „krásnych“ modrených ľudí a neuvažujeme nad zveľaďovaním svojho vnútra.
Zastavme sa a rozmýšľajme. Uvažujme o tom aké s naše priority. A nebojme sa zmeny. Zmeny zvnútra a nie len zovňajška. Ten sa totiž jedného dňa aj tak obráti na prach.