Krásna pleť už za pár týždennou


Vyskúšali ste už všetko , a stále máte vrásky na tvári ? Tieto jedlá Vám pomôžu nielen zabrániť vzniku vrások ale ich odstráneniu.
 
Grep
Obsahuje viac vitamínu C . Tento vitamín vytvára kolagén ktorý môžeme nájsť v produktoch  na skrášlenie tváre. Avšak produkty sú menej účinne pretože obsahuje aj iné látky ktoré môžu pleti ublížiť. Navyše grep menší vplyv hladiny cukru.

maksa
 
Mandle
Sú vhodne aj na raňajky , Mandle totiž zabraňujú v tvorbe akné a exemou . Môžete ho spojiť aj jogurtom ktorý urýchľujú celý efekt ničenia akné. 
 
Čokoláda
Možno si hovoríte že čokoláda je škodlivá a nemá žiadny vplyv na vašu krásu. Práve naopak. Aj samotná čokoláda prispieva k tomu aby bola vaša pleť krásna. Kakao obsahuje látky ktoré zlepšuje štruktúru a hrúbku pokožky. Okrem toho zlepšujú cirkuláciu čo má vplyv na prenik živín a kyslíku priamo  do kože . Okrem toho kakao zabraňuje v strete vody , aby nebola suchú a mastná . Vyberajte takú čokoládu ktorá má viac ako 70 percent kakaa.

grapefruit
 
Tofu
Aby ste sa chránili pred ochorením kože  škvrnami od slnka, dermatológovia odporúčajú konzumovať práve tofu. Minimálne spracované sójové potraviny ako tofu obsahujú zlúčeniny, ktoré posilňujú bunkový metabolizmus. Pokožka vďaka nim vyzerá hladšie a svetlejšie.
 
Ľanové semiačka
Ľanové semiačka či olej vyrobený z nich obsahujú zlúčeniny rastlín, ktoré bojujú so zápalom, po ktorom zvyčajne vzniká akné. Pomáhajú aj pri liečbe kožných ochorení ako je ekzém, prípadne psoriáza. Taký ľanový olej navyše pomáha aj pri zápche.
 
Modré a fialové ovocie
Pravidelnou konzumáciou modrých a fialových plodín, ovocia, pomôžete najviac svojej pokožke, ktorá bude na prvý pohľad hladšia a jemnejšia. Čučoriedky, černice, hrozno aj slivky sú totiž plné antioxidantov. Pleť prečisťujú, hydratujú a krásne rozjasnia.

mandle
 
Slnečnicové semienka
Slnečnicové semienka obsahujú vitamín E, ktorý je jedným z najdôležitejších vitamínov pre pokožku. Zranenia, ktoré spôsobili škodlivé slnečné lúče, nemajú proti semienkam šancu. Pridajte si ich do šalátov alebo ovsených vločiek.