Ktorá je ale tá najlepšia práve pre vás?

Možností je naozaj neúrekom. Môžete si zvoliť lokálnu alebo aj nadnárodnú firmu, ktorá vám poskytne svoje vozidlá za prijateľnú cenu. Dokonca vám automobil prevezú na miesto, ktoré si sami určíte.

Vo väčších mestách máte väčší výber spoločností. Ak napríklad bývate v Žiline, bude sa vám hodiť miestna autopožičovňa žilina.

auto

Veľmi obľúbená je služba Travel Bible, ktorá svojim členom šetrí čas a peniaze. Nájdete tu najlepšie služby za najlepšie ceny. Môžete si vyberať z rôznych typov vozidiel, od osobných až po karavany.

1. Preverte si vopred stav vozidla

Ak vás čaká dlhšia cesta, malo by auto niečo vydržať. Dôležitý je tlak v pneumatikách alebo správny olej. Na cestu si neberte ani príliš veľa vecí, všetko sa vám sem predsa musí vojsť.

2. Študujte podmienky prepravy

Ide o zmluvu, takže k nej takto pristupujte. Malo by vás zaujímať v akom stave máte auto vrátiť a tiež kam s ním môžete vyraziť. Väčšinou sa vozidlá vracajú s plnou nádržou. Inak by ste mohli doplácať značnú čiastku za nedodržanie podmienok. Schovávajte si aj všetky účty, ktoré vám pomôžu v prípade nedorozumenia.

3. Kreditka alebo debetka?

Väčšina firiem vyžaduje nejakú záruku a v tom vám môže pomôcť vaša kreditná karta. Mali by ste ale vedieť, že si pokojne môžete vystačiť s klasickou kartou k vášmu účtu a to je debetná. Preto sa oplatí poznať medzi nimi rozdiel. Väčšina ľudí sa v kartách nevyzná, takže ak nepoviete, že sa nejedná o kreditku, ani to nespoznajú. V každom prípade je lepšie poskytnúť k blokácii čiastku na kreditke, pretože sa jedná o peniaze banky a nie tie vaše.

4. Šikovný tip

Vyzdvihnite si vozidlov špičke, to je medzi 10 a 16 hodinou. Väčšinou sa stane, že ho nemajú vo vašej kategórii, ktorú ste si objednali, získate tak bezplatne upgrade na vyššiu triedu.

plný kufr

Je tu ešte jedna možnosť!

Požičajte si auto od miestnych obyvateľov. Existuje rad webov, kde takéto služby nájdete. Podobné ponuky sa väčšinou oplatia pre dlhodobé prenájmy.
Ako vidíte možností je viac, než by sa mohlo zdať.