Magnetická podložka od spoločnosti Xiaomi


Spoločnosť Xiaomi pod svojou značkou vydala magnetickú podložku, čo uľahčí demontáž rôznych zariadení a pomôcok. Tí, ktorí aspoň raz rozobrali smartphone alebo iný gadget, čelia skutočnosti, že miniatúrne skrutky a malé časti sa ľahko strácajú a je aj neskutočne zložité ich zapasovať späť na presné miesto. Musíme si nakresliť jednotlivé výkresy, aby sme nezabudli na to, kde bol skrutka vyskrutkovaná a preto je užitočná magnetická podložka.

servis

·         Magnetická podložka sa dodáva v tenkej lepenkovej krabičke. Podložka je vyrobená z magnetického pogumovaného materiálu, zvyčajne som sa stretla s takým magnetom na suveníroch na chladničke.
·         Primárne farby podložky sú  tmavo hnedá,
·         Rozmery: 165 mm – 65 mm – 2 mm
·         Podložka je navrhnutá pre prácu s veľmi malými skrutkami.
Túto podložku som si aj osobne objednala a vyskúšala. Môj test ukázal, že podložka má taký silný magnet, čo stačilo na to, aby skrutky zostali na mieste, iba tie úplne najťažšie skrutky padali a to sa dalo očakávať.

PLUSY:
·         Magnetická podložka výrazne zjednodušuje demontáž
·         Nikdy nestratíte žiadne skrutky, pretože sú bezpečne držané na podložke.
·         Značenie na podložke vám pomôže usporiadať detaily pohodlne pri analýze a rozoberaní zariadenia.
·         Magnetický povrch podložky je bezpečný pre pevné disky a iné moderné elektroniky a diely.
·         Znižuje čas montáže až o 40%, čím sa zabráni aj možným chybám.
MÍNUSY:
·         Rozmery podložky sú vhodné len na demontáž smartfónu,
·         Magnet neudrží najťažšie malé skrutky

nářadí

Magnetické podložky sú navrhnuté špeciálne tak, aby sa pri demontáži alebo oprave chytrých telefónov alebo iných malých zariadení nestratili ich malé časti. Mimochodom sú vynikajúcim doplnkom ku Xiaomi skrutkovačom.
Takéto magnetické podložky, ktoré sú nápomocné pri opravách telefónov nepredáva samozrejme len značka XIAMI ale kúpia si ich napríklad aj vlastníci Iphonov.