Nestihla som…! Nevadí


Pracovne vyťažená, s kopou povinností a pripomienok. Nečudo, že občas niečo zabudneme, nestihneme, alebo jednoducho neostalo síl a chuť. Neraz jediné, čo máme pred očami je šálka kávy a pohovka. A výčitky svedomia…nestihla som.
Je úplne v poriadku, ak si veci zjednodušíme a dni nebudú vyzerať ako maratón povinností. V dnešnej dobe to naozaj ide. Doba, kedy sme museli vystáť dieru na pošte, aby sme zaplatili šek, je dávno preč. Ani to, že sme zmeškali akciu v obchoďáku nás už nemusí toľko mrzieť. Zázračné www nás zachráni.  Pozrime sa na niekoľko najbežnejších využití webu:

sova

➔   internet banking
➔   nákup tovaru
➔   prehľad správ, aktualít, počasia
➔   sledovanie programov, filmov a seriálov
➔   hľadanie zamestnania
➔   vyhľadávanie podujatí a akcií

Web nám nie len ušetrí čas, no množstvo úloh vieme vyriešiť aj pri vysnívanej káve na pohovke.

Nákupy online
Ak ste z tých, ktorých odrádzajú davy v obchodných centrách a nekonečné rady pri pokladni, online nákupy sú pre vás ako stvorené. Z pohodlia domova, bez stresu a straty času. V dnešnej dobe existuje množstvo e-shopov s rôznym zameraním, službami a výhodami. Pokazil sa spotrebič, no nemáte čas obzerať sa v kamennom obchode? Problém vyriešený. Navštívite stránky internetových predajní, zadáte vybrané parametre a nakupujete.
Blíži sa čas Vianoc a s tým spojený nákupný ošiaľ. Kedy to všetko stihnúť? Čo komu kúpiť a kde to kúpiť? E- shopy ponúkajú rôzne možnosti a tak si vaši blízki môžu nájsť pod stromčekom originálne darčeky a vy sa vyhnete sklamaným poznámkam typu…zase košeľa.

Nákupy na webe sa nemusia týkať len sezónnych záležitostí ale i tých každodenných. Stále viac obchodných reťazcov poskytuje služby nakúpiť i potraviny na internete s donáškou až k vám domov. A milí páni, tip pre vás. Potešiť svoju polovičku môžete kedykoľvek. Predstavte si, ako sa poteší priateľka, či manželka, ktorú prekvapí kuriér s kyticou kvetov a venovaním.
Aby ste sa vyhli zbytočným nepríjemnostiam a podvodom, pár pravidiel pri online nákupoch:

✔    pozrite si recenzie
✔    existujúci kontakt. Predávajúci ochotne zodpovie otázky a podrobnosti nákupu
✔    preštudujte si obchodné podmienky
✔    nenechajte sa ovplyvniť. Nákup nemá byť nátlak. Čo nechcete, jednoducho nekúpte.
 
počítače
 
A čo ak s tovarom nie ste spokojní a chcete ho vrátiť? Pre tovar takto zakúpený platí lehota 14 dní od zakúpenia. A to bez udania dôvodu. Dbajte však na to, aby ste odstúpenie od zmluvy vedeli preukázať, písomnou či elektronickou formou. Ale pozor, v niektorých prípadoch to nie je možné. Napríklad pri tovare zhotovenom na mieru, či pri nákupe potravín a pruduktoch, ktorým bol už narušný originálny obal.

Posted in Web