Nie je tuk ako tuk


Každá žena sníva o dokonalej postave. O siluete bez jedinej chybičky, bez jediného kila naviac a postave bez tukových vankúšikov a s ladnými krivkami. Robia všetko preto aby sa zbavili nepopulárnych tukových zásob – držia dobrovoľnú hladovku, behajú, cvičia,  zdravo sa stravujú…všetko len a len aby sa zbavili tukových zásob.

obezita

Druhy tukov v našom tele.
Zbaviť sa tukových faldov je fajn, ale pozor milé dámy, nie je tuk ako tuk. Nesnažte sa zbaviť všetkého tuku, ktorý sa vo vašom tele nachádza. Je síce pravda, že väčšina tuku nie je dobrá, zdravá a ani dobre nevyzerá, ale existuje tuk, ktorý je pre naše telo zdravý a prospešný.

Biely tuk
Biely tuk je presne ten, ktorého sa potrebujeme zbaviť. Ak ho máme veľa prejavuje sa obezitou, ale aj jeho nedostatok vie narobiť v našich telách problémy. Nadbytok, alebo prebytok tohto tuku môže spôsobiť neplodnosť, ale je zodpovedný aj za hormonálnu nerovnováhu. Práve v tukových zásobách vzniká prvotný signál, ktorý vyšle do tela informáciu, že je treba začať produkovať ženské hormóny.
Optimálny obsah tohto tuku by mal byť cca 20%.

váha

Hnedý tuk
Hnedý tuk je niečo, čo by sme si mali chrániť. Tohto tuku máme asi 50 gramov a stále ho ubúda. Vekom, nevhodnou stravou a nesprávnym spôsobom života si ho sami ničíme. 50 gramov hnedého tuku dokáže počas jedného dňa spáliť 500 kalórií. Získava ich práve z bieleho tuku. Hnedý tuk má schopnosť spaľovať tukové bunky, premieňať ich na energiu a vďaka nej udržiavať naše orgány v teple. Čím viac hnedého tuku máme tým dochádza k väčšiemu spaľovaniu kalórií. Tvorbu hnedého tuku podporíte hlavne otužovaním. Chlad aktivuje a stimuluje hnedý tuk.

hubnutíé

Béžový tuk
Je to vlastne biely tuk, ktorý sa premenil na béžový. K tejto premene dochádza pri cvičení alebo otužovaní. Jeho účinky sú podobné hnedému tuku, ale nie je tak výkonný ako hnedý tuk.
Takže, skôr než začnete bojovať proti tukom, uvedomte si, že existujú aj dobré tuky, ktoré ničia tie zlé.