Nie sú dvere ako dvere, variant zo skla vás príjemne prekvapí

Nie je pochýb o tom, že sklenené dvere sú originálnym dizajnovým riešením do každej domácnosti, svoje by k tomu vedela povedať aj ich praktická stránka. Aj napriek tomu v nás však ešte stále drieme ten zaužívaný stereotyp, že sklo sa ľahko rozbije. No pozor, v prípade kaleného skla a teda väčšiny dnešných sklenených dverí https://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklenene-dvere/ je tento problém vyriešený a bezpečnosť zaručená.
stín na zdi
V prípade kaleného skla je jeho rozbitie pri klasickom pravidelnom využívaní dverí prakticky nereálne (v porovnaní s nekaleným sklom je 5x odolnejšie) a aj pokiaľ by tento prípad nastal, sklo sa rozbije na malinké, neškodné kúsky. V tom spočíva princíp kaleného skla, ktoré sa dnes z bezpečnostných dôvodov nachádza vo všetkých variantách sklenených dverí z dôvodu rastúcej popularity tohto materiálu a konkrétneho prevedenia dverí, ktoré nás mnohých láka z hľadiska štýlového dizajnu a moderného oživenia nášho interiéru.
odraz ve skle
Otázky bezpečnosti sú tak v drivej väčšine prípadov vyriešenéa tieto starosti môžeme hodiť za hlavu. Môžeme sa tak priamo tešiť z ostatných sympatických vlastností, aké sú pre tento originálny štýl dverí typické.
Ako zrejme tušíte, nebavíme sa o dverách z malým výrezom pre sklo, ale o modernom dizajne, kedy je sklo vlastne 99,9% súčasťou celých dverí, teda doslova- ide o sklenené dvere a z toho vychádza niekoľko pozitívnych vlastností z pohľadu vizuálnej stránky:
1. Sklo v prvom rade prepúšťa svetlo a vyhneme sa tak tmavým, depresívne pôsobiacim častiam miestnosti.
2. No a za druhé je známe, že sklo dokáže opticky zväčšovať priestory.
A v prípade, ak sa rozhodneme pre možnosť posuvných sklenených dverí nás okrem týchto vlastností čaká aj veľmi praktická manipulácia a šetrenie priestoru, nevraviac o luxusne pôsobiacom prevedení, ktorého estetická stránka sa viditeľným spôsobom aplikuje aj na blízke okolie.