Odporúčané PC zostavy pre Vás


V dnešnej dobe je trh preplnený hlavne notebookmi a tabletmi. No ja viem, že aj medzi Vami sa nájdu uživatelia, ktorí doteraz uprednostňujú klasickú PC zostavu. Opíšem Vám zostavy cenovo dostupné, no i niečo pre náročnejších. Ak máte o danú tému záujem, dúfam, že tento článok Vám, milí čitatelia bude nápomocný.
mechanika pc
•        Acer Extensa EX2610sa radí k tým lacnejším modelom. Cena tohto počítača je cca od 320- 350 eúr. Počítač je vhodný na bežné používanie. Mám na mysli surfovanie po nete, kancelárske a študentské práce. Celkom sympatický počítač za sympatickú cenu. Procesor má síce výkon len 1, 6 Ghz, no jedná sa o 4- jadrový typ značky Intel Pentium. Operačná pamäť RAM je slušná- 4GB. Pevný disk má veľkosť až 1000 GB, grafická karta je klasika- značka Inel HD Graphics. Počítač nepodporuje wi- fi, ale klasické LAN pripojenie. Zostava má následujúce vstupy: 1 x HDMI- na HD kábel pre lepšiu kvalitu obrazu, 1 x VGA- možnosť zasunúť grafickú kartu, 6 x USB vstup.
Zhrnutie: Zostava sa neradí zrovna k hráčskym typom PC, ale za danú cenu určite kvalitý a spoľahlivý počítač. Osobne ma zaujal 4- jadrový procesor a vstup VGA.
•        Lenovo IdeaCentre H50-55– Cenovo sa táto zostava radí k priemerným, no že by sa jednalo o priemerný výkon jednoducho nemôžem povedať. Tento počítač má veľmi dobré parametre, je veľmi rýchly a naviac obsahuje grafikcú kartu nVidia, čiže je skvelý aj na hry. Ako hovorím, cena je priemerná- asi 520 eúr. Procesor je 4- jadrový a má skvelý výkon- až 3, 5 Ghz. Operačná pamäť RAM je takisto asi najsilnejšia na trhu- 8 GB. Grafická karta je určená pre hráčov- značka nVdia GeForce so sympatickým výkonom 2 GB. Pevný disk takisto veľmi veľký- 1000 GB. Počítač sa takisto pripája k sieti pomocu LAN a nie wi- fi. Vstupy: 6 x USB, 1 x HDMI, 1 x VGA.
skříňka počítače
Zhrnutie: Jedným slovom super. Pokiaľ hľadáte najrýchlejšie počítače na trhu, takisto pokiaľ ste hráč, v oboch prípadoch je tento počítač skvelou voľbou. Podľa môjho názoru by táto PC zostava mala stáť aj 800 eúr. Určite model počítača odporúčam. Či už očakávate rýchlosť, alebo herný zážitok.

Odporúčané PC zostavy pre Vás
5 (100%)1