Odporúčané PC zostavy pre Vás


V dnešnej dobe je trh preplnený hlavne notebookmi a tabletmi. No ja viem, že aj medzi Vami sa nájdu uživatelia, ktorí doteraz uprednostňujú klasickú PC zostavu. Opíšem Vám zostavy cenovo dostupné, no i niečo pre náročnejších. Ak máte o danú tému záujem, dúfam, že tento článok Vám, milí čitatelia bude nápomocný.
mechanika pc
•        Acer Extensa EX2610sa radí k tým lacnejším modelom. Cena tohto počítača je cca od 320- 350 eúr. Počítač je vhodný na bežné používanie. Mám na mysli surfovanie po nete, kancelárske a študentské práce. Celkom sympatický počítač za sympatickú cenu. Procesor má síce výkon len 1, 6 Ghz, no jedná sa o 4- jadrový typ značky Intel Pentium. Operačná pamäť RAM je slušná- 4GB. Pevný disk má veľkosť až 1000 GB, grafická karta je klasika- značka Inel HD Graphics. Počítač nepodporuje wi- fi, ale klasické LAN pripojenie. Zostava má následujúce vstupy: 1 x HDMI- na HD kábel pre lepšiu kvalitu obrazu, 1 x VGA- možnosť zasunúť grafickú kartu, 6 x USB vstup.
Zhrnutie: Zostava sa neradí zrovna k hráčskym typom PC, ale za danú cenu určite kvalitý a spoľahlivý počítač. Osobne ma zaujal 4- jadrový procesor a vstup VGA.
•        Lenovo IdeaCentre H50-55– Cenovo sa táto zostava radí k priemerným, no že by sa jednalo o priemerný výkon jednoducho nemôžem povedať. Tento počítač má veľmi dobré parametre, je veľmi rýchly a naviac obsahuje grafikcú kartu nVidia, čiže je skvelý aj na hry. Ako hovorím, cena je priemerná- asi 520 eúr. Procesor je 4- jadrový a má skvelý výkon- až 3, 5 Ghz. Operačná pamäť RAM je takisto asi najsilnejšia na trhu- 8 GB. Grafická karta je určená pre hráčov- značka nVdia GeForce so sympatickým výkonom 2 GB. Pevný disk takisto veľmi veľký- 1000 GB. Počítač sa takisto pripája k sieti pomocu LAN a nie wi- fi. Vstupy: 6 x USB, 1 x HDMI, 1 x VGA.
skříňka počítače
Zhrnutie: Jedným slovom super. Pokiaľ hľadáte najrýchlejšie počítače na trhu, takisto pokiaľ ste hráč, v oboch prípadoch je tento počítač skvelou voľbou. Podľa môjho názoru by táto PC zostava mala stáť aj 800 eúr. Určite model počítača odporúčam. Či už očakávate rýchlosť, alebo herný zážitok.