Prečo je mobilný dom dobrý?

Na rozdiel od západu sú u nás mobilné domy známe iba okrajovo a viac sa o nich dozvedáme behom posledných pár rokov, pričom tento spôsob bývania je v Amerike známy a populárny už od minulého storočia. Ale je pravda, že súčasné vysoké ceny nájmov a nedostupné ceny rodinných domov dávajú týmto mobilným domom vyniknúť. V ich prospech hovoria aj ich praktické vlastnosti, kvalitné zariadenie a mobilita.

Mobilné domy, jazero

Tieto domy nie sú karavany

Mylný názor v tejto oblasti doposiaľ neznalých ľudí je ten, že ide o karavany. V skutočnosti je ale mobilný dom podobný skôr menším rodinným domom. V ponuke sú estetické mobilheimy so slušným vnútorným zariadením. Priestory sú síce vo všeobecnosti menšie, ale inak sú na nerozoznanie od bývania v menšom rodinnom dome alebo byte. Ich výhodou však je, že tieto priestory sú mobilné- dajú sa priviesť na dohodnuté miesto, netreba nič stavať.

Áno, presne tak, v týchto priestoroch môžete okamžite bývať

Rýchle a lacné riešenie pre všetkých, ktorí práve teraz potrebujú voľné priestory. Bez nutnosti niečo stavať, kompletne vybavený domček sa privezie na konkrétny pozemok. Postavia sa vo výrobni a následne sa už zariadené privezú ku klientovi. Pri objednávke je samozrejme foto a všetky informácie o detailoch, ako presne je konkrétny dom z ponuky zariadený, a tiež k akému účelu je vhodný. V mobilným domoch sa dá bývať sezónne aj celoročne.

Púšť, koľajnice

Majú dostupnú cenu

Čo je asi hlavný dôvod ich popularity. Nájsť cenovo dostupné bývanie alebo voľné priestory na podnikanie či administratívu nie je ľahké. Ale práve lacný mobilný dom dokáže byť riešením. A ako už odznelo napríklad aj pre podnikateľov, ktorí hľadajú priestory, na ktorých kúpe a prevádzke by vedeli ušetriť svoje náklady.

mobilné

Ľahko sa prevezú na požadovanú lokalitu. A to napríklad aj po nejakom čase, ak vás konkrétne miesto omrzí. Domček preveziete inam. Dá sa priviesť napr. do okolia prírody a následne prenajímať ako rekreačné sídlo.