Priestor na jedenie

Už keď ste tehotná musíte rozmýšľať nad tým čo vaše dieťa potrebuje. Kupujte potrebné veci postupne, nekupujte ich naraz po pôrode, pretože to bude príliš veľká suma, ktorú miniete. Ak si to rozvrhnete a budete kupovať postupne, bude sa vám zdať, že neminiete až tak veľa. Zakúpte polohovateľný kočík, postieľku, pult na prebaľovanie a rôzne iné veci, ktoré sú nevyhnutné pre vaše bábätko.
K staraniu sa o bábätká patrí aj kŕmenie. Čerstvo narodené bábätká je najlepšie kŕmiť materinským mliekom, takéto intímne kŕmenie by ste mali praktizovať v súkromí, no nie vždy to je možné, preto sa za to v prvom rade nehanbite a buďte hrdá a šťastná za to, že môžete svojmu dieťaťu dať to najlepšie čo môžete, materinské mlieko plné vitamínov.

miminka

Ak je už vaše dieťa väčšie a dokáže jesť aj inú stravu ako mlieko, je potrebné mu zabezpečiť bezpečné a príjemné miesto kde bude papať. Vhodné sú stoličky na kolieskach, ktoré sa dajú umiestniť všade kde potrebujete, samozrejme tam musí byť brzda a ukotvenie aby bola stolička pevne na svojom mieste. Takéto stoličky obsahujú aj bezpečnostné pásy, ktoré umožnia aby sa vaše dieťa stále nemrvilo, prípadne zabráni vypadnutiu.

novorozenec

To využijete aj v čase keď vaše dieťa nebude jesť, no vy budete potrebovať niečo súrne spraviť, napríklad navariť či upratať. Dieťa upevnené v stoličke vám aspoň nikde nespadne alebo sa neudrie, zabavte ho nejakou hračkou, či mu dajte zopár piškót alebo kúsok chlebíka, vtedy budete mať o dieťa postarané aspoň na chvíľu.
Dieťa potrebuje správne návyky, preto ak ho kŕmite, uložte ho vždy na rovnaké miesto, nech vie, že je čas jedenia a on musí poslušne papať. Najlepšie je ak ho posadíte ku kuchynskému stolu v čase raňajok, obeda ale aj večere. Tak bude mať vaše dieťa lepší pocit a bude lepšie papať ak bude vidieť, že aj ostatný členovia rodiny poslušne jedia. Takúto stoličku si môžete vybrať aj na základe dizajnu, nie len užitočnosti.