Príjemné LED svetelné zdroje

Okrem ukladania vás príjemne prekvapí ich dlhá životnosť. V súčasnosti sa tento typ osvetlenia používa čoraz viac a mnohí ho menia za klasické žiarovky. Môžete si vybrať z rôznych typov svetiel: led pásy, žiarovky, diódy alebo dokonca reflektory. Vždy závisí od toho, v akej miestnosti potrebujete vyriešiť zdroj svetla. Aby ste sa vyhli chybám pri inštalácii, je dobré si zistiť veľa ďalších informácií. Potom existuje požadovaný efekt, ktorý vám prinesie prospech a zároveň aj dobrú investíciu.

osvětlení

Čo by ste mali vedieť
· efektívnosť jednotlivých zdrojov
Tento údaj sa udáva v lumenoch. Tu je priama umiera, čím viac lumenov, tým vyššia je účinnosť svetelného zdroja. Najrozšírenejšie zdroje na trhu sú tie, ktoré majú hodnotu 60 lm / W. Pre niektoré nové typy sú k dispozícii aj odtiene 100 lm / W. Pri vyšších hodnotách sú doteraz problémy s dodatočným chladením, čo sa čoskoro vyrieši. Táto technológia je tá pravá cesta vpred.

· index zobrazovania farieb CRI
Toto je hodnotenie schopnosti daného zdroja reprodukovať farebné spektrum v porovnaní s ideálnym denným svetlom.Najvyššia hodnota môže byť až 100. Vždy závisí od priestoru, v ktorom sa svetlo používa. Napríklad: CRI / RA slúži na hodnotenie nielen svetelných zdrojov LED, ale aj žiariviek, svetiel a ďalších.

· rozptýlenie teploty v systéme
V našej krajine sa zákazníci zameriavajú na cenu, kvalita je stále do značnej miery nevyriešená otázka. V budúcnosti však bude potrebné niečo urobiť. Dizajn alebo predaj je zvyčajne len všeobecná teplota svetla, ako je obvyklé pre žiarivky.

světla

· zníženie intenzity v závislosti od času
Životnosť je zvyčajne 30 000 hodín. To platí pre všetky typy tejto technológie, vrátane led pásikov, ktoré takisto spĺňajú tento život. Pokiaľ ide o intenzitu, zvyčajne sa znižuje na -15%.
Vďaka neustálemu rozvoju máme pre nás veľké príležitosti nielen pre našu domácnosť.