Rastliny a zima


Keď prichádza zima, každý sa s ňou vysporiadáva úplne inak. Niekto zimu vôbec neobľubuje a kvôli tomu si vytvára nové tradície, ako sa jej vlastne úplne vyhnúť. Zima je pre mnohých z nás obdobím neskutočnej depresie, ktorú z duše nenávidíme. Napriek tomu musíme uznať, že niektorí z ná sa vedia správať oveľa lepšie. Hlavne tí, ktorí sa v zime nestarajú len o seba, ale aj o svoju záhradku. Záhrada v zime potrebuje špeciálnu starostlivosť. A ak vám na nej záleží, verte tomu, že jej ju dáte. Pretože to, čo dáte svojej záhrade sa vám skôr alebo neskôr vždy vráti a nezáleží na tom, kedy sa o to začnete starať.

louka
 
Každému záhradníkovi je jasné, že je veľmi veľký rozdiel mať doma rastlinky, ktoré sú zvyknuté a pripravené na rôzne druhy počasia a mať také, o ktoré sa proste musíte starať v každom ročnom období.
 
Existuje niekoľko rastlín, ktoré by ste mali zalievať stále, nezáleží na tom či je zima, jeseň alebo jar. Počas zimy musíte zalievať takzvané vždyzelené rastliny, ale aj rôzne dreviny a niektoré rastliny, ktoré máte v nádobách. Samozrejme si musíte dávať pozor na to či náhodou nemrzne. Vtedy by sme boli s polievaním nanajvýš opatrný. Nie je predsa sranda, keď pri polievaní primrzne aj konkrétna rastlina, nemáme pravdu? Práve preto si musíte dávať pozor.
 
Aj odhrnutý sneh by ste mali odhŕňať s rozumom. Najlepšie je, keď ho dávate niekam, kde žiadnej rastline, ktorú máte doma neprekáža.

květiny
 
Najlepšie bude, keď ho umiestnite niekam na skalku, kde jednoducho ničomu neublíži. Nezabúdajte ani na to, že prvú zeleninu musíte do skleníka nasiať už okolo februára, nehľadiac na to, koľko je vonku stupňov. Rastlinky, ktoré pestujete počas celého roka, by ste mali počas zimy neustále sledovať a dávať na ne maximálny pozor, hlavne vtedy, keď od nich očkávate, že budú v plnej sile aj v nasledujúci rok a nasledujúcu jar.