Recenzie na webe


Informovanosť v tomto smere považujem za dôležitú, pretože nám môže ušetriť peniaze a sklamanie. Sklamaniu sa vyhneme a svoje peniaze vložíme do produktov, či služieb, ktoré nás uspokoja. Túto lepšiu cestu, ktorá nás navedie na tento pozitívnejší smer nakupovania dosiahneme, pokiaľ sa budeme zaujímať o názory a recenzie, ktorých je plný internet.

hodnocení

Napísať recenziu sa dá prakticky napísať na čokoľvek, čo nám niekto ponúka. Tieto informácie sú potrebné hlavne v prípade, ak sa zaujímame o nový, neznámy produkt a váhame nad jeho kúpou. A v neposlednom rade i k tomu, aby sme ho následne vedeli správne a naplno využiť. Pretože neinformovanosť nás môže priviesť do situácie, kedy budeme s tovarom nespokojní vlastnou chybou. Teda nebudeme ho vedieť spávne používať. No myslím si, že sa jedná skôr o výnimky a častokrát sme sklamaní, či spokojní právom. Poväčšinou záleží na výrobcovi a jeho citu k vyrábanému produktu.

kvalita

•         Ak teda váhame nad novým tovarom, alebo je nám niečo nejasné, možno sme podozrievaví kvôli nápadne nízkej cene, či naopak príliš vysokej, neváhajme! Webové stránky sú plné názorov a recenzií a určite nájdeme info o tovaroch či službách, ktoré sú nováčikmi, či zatiaľ menej známym pojmom a určite i o tom, čo sa potrebujeme dozvedieť my a čo sa týka nášho tovaru, nad ktorým zatiaľ váhame.

Ale nájsť recenziu na známejšie produkty je samozrejme pravdepodobnejšie a názorov nájdeme takisto podstatne viac. Správna webová stránka, ktorá poskytuje recenzie, by mala zverejniť hodnotenie v podobe bodov, ktoré sú vypočítané do priemeru.

servis

/Takže napr. ak dá jeden hodnotiaci 10 bodov a druhý 1 bod, máme priemer 5 bodov. /
Toto bododové, či hviezdičkové ohodnotenie by malo byť rozdelené na 2 kategórie:

•        Celkový priemer bodov /hviezdičiek/ zo strany odborníkov.
•        Celkový priemer bodov /hviezdičiek/ zo strany bežných užívateľov.
Takisto textové vyjadrenie, názory z obidvoch strán a určite nezaškodí i video, ktoré sa daného tovaru týka.

Posted in Web