S akými službami začať podnikať?

Začať podnikať,… táto úvaha sa zdá sympatická zrejme viacerým ľuďom. Vytvoriť si vlastnú živnosť a byť sám sebe šéfom, pričom nebudeme obmedzení na nemennú mzdu, no môžeme sa posúvať vyššie na základe svojich ďalších nápadov a snahy. Znie to naozaj sympaticky, no vidíme, že na dráhu podnikania sa vyberie možno tak štvrtina z nás, ostatní tento nápad nechajú bokom, až na neho nadobro zabudnú. Prečo?

podnikatelka

Možno nás viacerých odradí hneď prvá prekážka a to rozmyslieť si, v akom odvetví vlastne začať. Potom nastáva ťažký boj s prvotnou investíciou a byrokratickými postupmi. A vo viacerých prípadoch nás odradí práve tento prvý bod. Tejto ceste nedôverujeme natoľko, alebo po nej netúžime do takej miery, že by sme boli ochotní pustiť sa aspoň do tohto začiatku. A mnohí z nás tak možno ani nemajú ten správny nápad, s akým odvetvím by sa oplatilo začať.

meloun

S akými službami začať podnikať? Vybrané odvetvie by nás malo zaujímať, mali by sme v ňom mať znalosti a skúsenosti, ale povedzme si pravdu, dôležitý je najmä fakt, ktoré služby majú potenciál osloviť širšiu verejnosť. Z toho vyplýva, že by sme mali ponúkať aktuálne služby totožné s dnešnou dobou, poprípade začať niečo nové, v čom by sme nemali v kraji väčšiu konkurenciu, no malo by to potenciál zaujať, bolo by to niečo inovatívne.

• Ako príklad si skúsme spomenúť nápady na podnikanie, ktoré idú s dobou a ich ponúkané služby by mohli upútať pozornosť viacerých zákazníkov.
E-shop s bio potravinami: Asi nie som jediný, kto si všimol, že dnes sa stáva „in“ všetko zdravé a hlavne potraviny vypestované tou starou dobrou, chémiou neskazenou cestou. Vypestovať rajčiaky či podobné plody nie je veľkým problémom a najmä vtedy, pokiaľ vás zaujíma pestovanie a máte s ním skúsenosti. Týmto svojim bio produktom môžete vytvoriť e-shop a verím, že potraviny zakúpené touto cestou by potešili nejedeného záujemcu.
Predaj jedla v nočných hodinách: V mladšom veku ste zrejme aj vy zažili situáciu, kedy ste išli zo zábavy hladní ako vlci, no všade bolo zatvorené. Prečo teda neotvoriť menší podnik pri diskotéke a neponúkať hotové jedlo predovšetkým v nočných hodinách?

kadeřnictví

Domáca kaderníčka: Nejedna žena dbá na pravidelnú návštevu kaderníčky, ale v dnešnej dobe, kedy je nonstop v práci, to značí problém. Preto by jej padlo vhod kontaktovať kaderníčku, ktorá by prišla až k nej domov a ostrihala ju v jej vlastnom domácom prostredí.
Osobný tréner: Radi sa udržujete fit a nerobí vám to zásadný problém? Máte šťastie. Viacero ľudí tu správnu životosprávu skrátka nevie nájsť. Možno by túžili žiť zdravo spoločne s vami.