Spoločenské hry dnes


Detstvo
Vonku prší, nikto z kamarátov nie je doma, začína sa spoločný rodinný večer. Aj takto kedysi vyzerali niektoré dni, hlavne keď ešte používanie technológií nebolo také bežné. Stolné alebo doskové hry boli neodmysliteľnou súčasťou rodinného programu a prešli skutočne dlhým vývojom. Od rasistických a sexistických hier (áno, aj také skutočne existovali, stačí použiť google.com) sme sa dopracovali k tým, ktoré hralo snáď každé dieťa. Človeče nehnevaj sa či Monopoly sú základným kameňom tohto odvetvia zábavy. Mnohé sa však zmenilo počas rokov a súčasné verzie sa snažia modernizovať alebo ich nahrádzajú kartové či online hry. Zaznamenávame žiaľ určitý pokles v tejto oblasti, nakoľko sa pomaly vytráca dôvtip a kreativita, potrebné pri skutočne zmysluplných hrách.

desková hra

Kamaráti
Roky plynú, ale chuť zabaviť sa a trochu potrápiť mozog ostáva. Od pexesa postupne prejdete k zložitejším výzvam ako sú slovný futbal, vedomostné kvízy (geografia, história, spoločnosť) a zakončíte to partiou Scrabblu či šachom. Zrazu je vám 18 rokov a hľadáte cestu ako si s priateľmi na chate trochu „oživiť“ atmosféru. Poker s dodatkom straty oblečenia nemusí byť ten najvhodnejší spôsob ako sa zasmiať a ruskú ruletu by ste ani skúšať nemali, jedine tú s balónikom alebo s vajíčkom. Tu sa opäť vracia na scénu staré dobré Človeče nehnevaj sa, spestrené napríklad panákom za každú figúrku v domčeku alebo za každú vyhodenú figúrku. Existujú aj špecializované hry ako napríklad Drinking Ludo či Slovanský opijáš plný zaujímavých úloh, ktorý okrem ťažkého rána garantuje zábavu na celý večer. Sortiment spoločenských hier pre dospelých je rovnako rozsiahly ako ten pre najmenších.  

hra

Manželstvo
Čas od času je potrebné trocha si spestriť aj toto obdobie života. Je veľa vecí, ktoré si môžete so svojou drahou polovičkou zahrať, či už po rokoch strávených spolu alebo ešte počas svadobnej noci. Niektoré vám pomôžu pripraviť sa na manželstvo alebo si jednoducho vyskúšate niečo nové a dozviete sa jeden o druhom viac. Česi sú v tejto oblasti kreatívnejší a hru vám spestria ilustrácie populárnych českých kresličov a karikaturistov. Stojí to za vyskúšanie a je to limitované len vašou ochotou a predstavivosťou. Na hranie nie je nikdy neskoro. V najhoršom prípade si proste zahrajte poker, ten s tým malým dodatkom.