Spotify – poskytovanie hudby


                Ľudia zvyčajne sťahujú hudbu z internetu a vo väčšine prípadov nelegálne. Avšak existuje veľa spôsobov ako sa tomu vyhnúť a dokonca si vychutnať dokonalý pôžitok v počúvaní obľúbenej pesničky. Hlavným dôvodom bola zlá kvalita pesničiek, pretože Slovensko v tomto naozaj zaostávalo. Ale koncom roka 2011 sa to všetko zmenilo, keď sa na Slovensko dostala služba Spotify, ktorá ponúka vysokú kvalitu v počúvaní hudby. No nebola to prvá služba na Slovensku, ktorá ponúkala hudobné služby. Prvou bola MusicJet od operátora Orange. Avšak Orange neostal sám a o týždeň na to americká spoločnosť Apple u nás spustila službu iTunes Music Store. Ten je dlhodobo svetovou jednotkou v poskytovaní hudobných služieb a ponúkala viac než 26 miliónov skladieb.
bílá sluchátka
Takisto ako v Amerike, tak aj u nás si našiel mnoho prívržencov. Ale v tom čase sa rozbiehal aj Spotify vo Švédsku, ktorá sa mala stať jednotkou na trhu alebo aspoň konkurovať najlepším.
                Čo sa týka histórie, tak služba Spotify vznikla v roku 2006. Odvtedy sa dostupnosť tejto služby rozširovala a snažila sa poskytnúť hudbu v čo najširšom meradle. K dnešnému dňu túto službu využívajú milióny ľudí a môže sa pýšiť tým, že je to jedna z najlepších a najrozšírenejších platforiem poskytovania hudby. Na Slovensku a v Česku bola spustená 12. decembra 2011.
černý telefon
                Výhodou služieb, ktoré poskytuje Spotify je takisto ako aj v iTunes a to tým, že poskytuje na predaj jednotlivé pesničky alebo celé albumy. Avšak môžete si platiť mesačný poplatok a vďaka tomu počúvať celú knižnicu pesničiek bez obmedzenia. Je to fajn, lebo ak vás napríklad omrzela skladba tak nevadí nemusíte si kupovať ďalšiu, jednoducho prejdete na novú a počúvate tú.
černý znak
                Vzhľadom na to, že spoločnosť uzavrela lukratívne kontrakty, tak môže ponúkať tie najnovšie albumy a pesničky hneď po vydaní, čo je super, lebo kto by si chcel čakať za svojím obľúbeným interpretom.  A okrem jednotlivých pesničiek tam nájdete aj soundtracky od svetoznámych umelcov alebo soundracky, ktoré boli vytvorené k filmom.
                Celkovo čo sa týka prostredia, tak je úplne jednoduché a zvládne ho každý amatér bez problémov. Naučíte sa ho ovládať hneď a nepotrebujete zbytočné návody. Registrovať sa môžete buď cez email alebo facebook a nemusíte sa báť, že by ste Spotify nespustili na nejakej platforme, pretože spoločnosť vyvinula a podporuje všetky platformy bez rozdielu. Či už ide o Windows, Apple alebo Android a pod.