Starý drevený zrub a sklenené dvere? Prečo nie?

Drevené stavby majú svoju typickú a zároveň neopakovateľnú atmosféru. kto však povedal, že ju nemôžete doplniť o moderné prvky? Nikto, a preto sa do toho môžete bez obáv pustiť.
Ľudia v noci pri chate s veľkými sklenenými dverami, v ktorých sa svieti

Vpusťte prírodu dovnútra

Začneme niečím, čo dokáže drevený zrub či chatu, zdokonaliť na sto percent. Najprv sa vás pokúsime trochu navnadiť. Predstavte si horiaci oheň v krbe, praskajúce drevo, varené víno na stole a za veľkými sklenenými dverami padá sneh na zamrznuté jazero. Presne tak, sklenené dvere lmmont.skv drevenom zrube, to je to pravé orechové. Nemusíte sa obávať toho, že tento kontrast nebude pôsobiť dobre. Je to presne naopak. Akákoľvek kombinácia prírodných a čisto priemyselných materiálov, vyzerá veľmi dobre.

Ako na montáž

Drevené priečky chcú trošku špeciálny prístup. Teda ak hovoríme o montáži sklenených dverí. Na pomoc by ste si mali jednoznačne privolať stavebnú firmu alebo iného odborníka. S drevom sa musí zaobchádzať veľmi opatrne. Výmena zárubne alebo zväčšovanie stavebného otvoru na dvere, preto chce istú zručnosť a skúsenosti. Takže s odborným prístupom, nemusíte brať na drevostavbu žiadne špeciálne ohľady.
Drevená chata na murovaných vysokých základoch a zasnežená krajina

Pozor na teplo

V akejkoľvek drevenej stavbe, je to s teplom trochu komplikované. Drevo je síce vynikajúci materiál, no na druhej strane, nikdy nedosiahne rovnaké tepelnoizolačné vlastnosti ako napríklad taká tehla. Majitelia takýchto budov preto robia všetko pre to, aby im z vnútra, unikalo čo najmenej tepla. Veľké sklenené dvere sa môžu z tohto dôvodu zdať ako nerozumná voľba. Nerozumné by však bolo iba to, ak by ste si zaobstarali dvere s klasickým sklom a navyše bez špeciálneho tesnenia. Dvojsklo a kvalitné tesnenie, nepustia von ani kúsoček tepla z interiéru.
Kvalitné tesnenie riešte hlavne vtedy, ak sa rozhodnete pre dvere posuvné. Tie sú totiž v tejto oblasti trošku problematické.

Posted in Nezařazené