Venuše a Marťania


Ženy a muži – jeden živočíšny druh, rovnaký vývojový stupeň, rovnaké životné podmienky a predsa máme občas problém pochopiť jeden druhého. Žijeme vedľa seba a niekedy nerozumieme jeden druhému ani po rokoch spoločného bývania. Každé pohlavie má svoje územie, svoju oblasť, ktorej to druhé pohlavie nerozumie. V každom čo i len trochu odbornejšom článku sa píše, aby ste sa snažili jeden druhého pochopiť, vžili sa do jeho kože, ale niekedy to jednoducho nejde. Nesnažte sa úplne pochopiť, alebo úplne zmeniť opačné pohlavie. Len jeho, pre Vás nepochopiteľné rituály trpte s úsmevom na tvári.

marťani

Posedenie s priateľmi.
Ak sa stretne Marek, Tomáš, Jano a Peter na pive, budú sa oslovovať Tučko, Jašter, Holá hlava a Starec. Keď dostanú účet, poskladajú sa naň spoločne, bez ohľadu na to čo kto jedol a pil Každý dá 10euro a ak je účet 32e nik z nich nechce výdavok.
Ak sa stretne Jana, Zdena, Anna a Lucia na obede budú sa oslovovať Jana, Zdena, Anna a Lucia. Keď dostanú účet, vytiahnu kalkulačky a každá z nich začne počítať svoju útratu.

holení

Kúpeľňa.
Bitevné pole, ktorému muž jednoducho nerozumie.
Muž má v kúpeľni 5 položiek: holiaci strojček, krém na holenie, mydlo, uterák, zubnú kefku. Možno ešte nejaký pánsky parfum.
Žena má v kúpeľni niekoľko desiatok, ba až stoviek položiek, ktoré všetky do jednej potrebuje. Muž nie je schopný väčšinu z nich identifikovať.

Oblečenie
Mužovi stačí jeden oblek na slávnostné príležitosti a 2-3 páry topánok.
Žena potrebuje šaty do práce (každý deň iné), ďalšie šaty na doma keď číta knihu, iné oblečenie keď ide vysypať smeti a iné keď polieva kvetiny.

trička

Jedno malé zamyslenie na záver
Každý ženatý muž by mal zabudnúť na svoje chyby. Nemá zmysel aby dvaja ľudia mysleli na to isté.
Isto by ste prišli na ďalšie rozdiely, na ďalšie drobnosti, do ktorých sa nerozumiete, ale pre opačné pohlavie majú zmysel. Páni, doprajte svojim Venušiam ich množstvo šiat a kopec fľaštičiek a krabičiek v kúpeľni a šatníku. A Vy milé Dámy, nechajte svojich Marťanov zájsť si občas na pivo s jeho divnou partiou mimozemšťanov J. Máme svoje potreby a aby sme tvorili dokonalé páry, potrebujeme mať aj svoje osobné a súkromné priestory.