Záhrada je dôležitá rovnako ako interiér


Keď máte hotové všetko, čo ste chceli, zariadený celý interiér a všetok nábytok presne tam, kde má byť, je načase, aby ste začali riešiť aj exteriér. Je však dôležité, aby ste záhrade prikladali rovnakú váhu ako napríklad obývačke a spálni. Presne takisto, ako keď zariaďujete interiér, musíte si ujasniť, aký štýl chcete mať vo svojej záhrade.

knihy
 
Pre niektorých ľudí je naozaj veľmi dôležité, aby práve záhrada ladila do štýlu celej stavby a celého domova, ktorý ste si vytvorili.
 
Pre niektorých ľudí to zase až také dôležité nie je, no nemôžete mať záhradu odfláknutú, keď ste vášmu interiéru venovali plnú pozornosť. Musíte porozmýšľať nad tým, čo všetko by ste v nej mali a taktiež aj to, v akom štýle by sa mala niesť. Moderná architektúra si zaslúži moderné prevedenie, no naopak ku domu na dedine sa hodí niečo romantické alebo niečo, čo si jednoducho zachová klasické prevedenie.
 
Viete, čo sa hodí do modernej a čo klasickej záhrady?
 
Ak sa niečo hodí pre veľmi modernú záhradu, tak je to určite obrovský trávnik, ktorý je skosený ostro a má ostré hrany, s presne určenými líniami. Ak chcete mať modernú záhradu je dobré, keď si nájdete záhradného dizajnéra alebo architekta, ktorý vám to všetko naplánuje. Naopak, do vidieckej záhrady sa hodí
klasika, možno niečo trošku neupravené a v prvom rade veľké množstvo doma pestovaných byliniek, zeleniny a ovocia.

květiny
 
Čo robiť, ak máte deti?
 
Jednoznačne by ste im mali vytvoriť vlastný priestor. Či už ide o malý domček, kde budú mať vaše deti priestor na hry, alebo vanička s pieskom, kde si budú stavať hrady a zámky. Využite priestor vašej záhrady naplno, no hlavne ho venujte vašim deťom, ktoré možnosť behať, skákať a zabávať sa, určite ocenia. V dnešnej dobe svojim deťom môžete kúpiť naozaj veľké množstvo vecí, ktoré naplno využijú a z ktorých sa budú tešiť.