Bezpečnostné dvere nechránia len nehnuteľnosť

Dvere slúžia na to, aby sa človek dostal do alebo z domácnosti. Avšak ochraňujú tiež domácnosť aj pred neželanými návštevníkmi. Na výber máme z rozličných druhov dverí, ktoré poskytujú rôzne stupne ochrany. Medzi dvere, ktoré poskytujú maximálnu ochranu pred všetkym nežiadúcim patria bezpečnostné dvere Bratislava. Ak nad nimi uvažujete a chcete, aby chránili aj vašu nehnuteľnosť, vyberte si ich správne!

dveře

Vyberáme bezpečnostné dvere

Pri vyberaní bezpečnostných dverí by sme mali zohľadniť viacero aspektov. Rozhodujúcim sú bezpečnostné triedy, ktorých je niekoľko. Rozdelenie do bezpečnostných tried podlieha testovaniu, certifikáciám a sú testované v rôznych štúdiách. Preto jednotlivé dvere nemôžu byť zaradené do inej bezpečnostnej triedy. Bezpečnostné triedy predurčujú odolnosť dverí. V praxi to znamená, že určujú čas, ako dlho budú odolávať napríklad zlodejom, kým sa im podarí ich zničiť natoľko, aby sa dostali do nehnuteľnosti. Vzhľadom k tomu, že bezpečnostná trieda ukazuje na čas a nie na konštrukciu, ktorú by mali dvere mať, nie je podstatné, koľko istiacich prvkov dvere k dispozícií mať budú. Ak si budete vyberať bezpečnostné dvere, vyberte si také, ktoré sú zaradené do určitej bezpečnostnej triedy. Dôležitý je tiež aj certifikát, preto si ho nezabudnite u predajcu vyžiadať. Bezpečnostné triedy vo svojej podstate možno rozdeliť do 6 základných skupín. Ak chcete byť aspoň minimálne chránený, vyberte si dvere z triedy 3. Ak chcete dvere s vyšším zabezpečením, ideálnym riešením sú tie z kategórie 4 až 5. Bezpečnostné dvere z kategórie 6 sa podobajú na trezorové dvere, ktoré sa v domácnostiach príliš nevyužívajú.

klíče

Sú bezpečnostné prvky podstatné?

Bezpečnostné dvere, ktoré spadajú do určitej kategórie sa predávajú ako celok s ostatným bezpečnostnými prvkami, ktoré môžu byť aktívne alebo pasívne. Niektoré bezpečnostné dvere sú zakomponované priamo, iné je možné si doplniť na vlastné želanie. Bezpečnostné prvky sa však navzájom ovplyvňujú a len v prípade, ak sa na dverách nachádzajú všetky je možné dosiahnuť maximálnu bezpečnosť. Medzi tie, ktoré možno doplniť patria napríklad elektronické zámky alebo rôzne technické novinky, ktoré sa na trhu neustále objavujú. Hľadáte kvalitné bezpečnostné dvere bratislava? Odporúčame si zadovážiť také, ktoré majú príslušnú certifikáciu. Na stránkehttps://www.vstavaneskrine.com/nájdete ich ponuku. Pri výbere sa poraďte s odborníkmi z tejto oblasti, ktorí vám poradia správne. Chráňte vás aj vašu domácnosť pomocou kvalitných bezpečnostných dverí!