Disky Sparco

Disky na kolesá, ktoré sú vyrobené z hliníkovej zliatiny sa od 70. rokov minulého storočia čoraz populárnejšie, najmä vďaka ich h sofistikovanému dizajnu. Ich výroba spolu s materiálmi sa vyvíja rok čo rok. Momentálne zliatiny diskov automobilov obsahujú okrem hliníka aj 7 až 12 % kremíka. Taktiež aj rôzne množstvá horčíka – tak, aby sa splnili všetky požiadavky na vlastnosti kovov, ako je napríklad odolnosť proti korózii a poškodeniu všeobecne. Disky Sparco sú disky, ktoré spĺňajú všetky požiadavky, ktoré sa od nich vyžadujú. Spĺňajú všetky normy moderného procesu výroby a automobilového trhu.

Pneumatika

Výrobcovia sa pýšia dlhoročnou praxou v danom sektore a kvalitou ich výrobkov. Ich ďalším charakteristickým znakom je elegancia, ktorá je ich hlavnou inšpiráciou. Práve preto sú disky Sparco vyrábané a ponúkané vo farbách ako je napríklad matná čierna či biela. Čo sa týka ich funkčnej stránky, tieto disky sú nevyhnutnou súčasťou kolesa, pretože bez neho by nebolo možné ich správne nasadenie. V prípade, že veľkosť disku nie je kompatibilná s veľkosťou pneumatiky, ohrozuje to výkon a stabilitu vozidla, čo vedie k riziku kolízie a taktiež samotnému poškodeniu pneumatík.

Disk pneumatiky

Medzi iné výhody vlastnenia takýchto diskov patrí napríklad ich nízka hmotnosť. Zliatinové hliníkové disky sú v porovnaní s inými typmi zliatin podstatne ľahšie. Ľahšie vozidlo tým pádom spotrebuje menej paliva, čo sa stáva hlavným dôvodom, prečo sa čoraz viac ľudí rozhodne pre kúpu Sparco diskov. Nízka hmotnosť taktiež znamená, že na samotný motor bude vyvíjaný menší tlak. To môže výrazne zlepšiť jeho životnosť a výkon. Ľahká hmotnosť hliníkových diskov tiež vytvára menší tlak na odpruženie. Práve pre tento dôvod si cestujúci môžu užiť pohodlnú jazdu. Ľahšie vozidlo je taktiež predpokladom pre ľahko dosiahnuteľnú rýchlosť.