Doprajte im noci plné pokoja a pohodlia

Aj deti potrebujú naozaj kvalitné matrace! Na túto vec sme aj my nejako pozabudli. Ak patríte k rodičom, ktorí nepodcenia ani jediný detail pri výchove a pri starostlivosti o vaše dieťa, tak sa pri čítaní nasledujúcich riadkov možno budete chytať za hlavu. Áno, dnes sa za ňu chytám aj ja. Keďže však naše prvé dieťa spalo na úplne obyčajnom matraci a žiadne problémy sa u neho neobjavili, aj pri našom druhom sme kúpili úplne klasický – nie najdrahší a najkvalitnejší – matrac. To, že to bola chyba, sme zistili asi vtedy, keď naša dcéra mala cca pol roka.
Detská postieľka s plyšovým bielym medveďom.jpg

Problémy s pohybom spôsobené obyčajným matracom

Vo veku okolo šiestich mesiacov, by dieťa už malo začínať zdvíhať hlavu a pokúšať sa robiť aj iné veci, ako je ležanie a spanie. Samozrejme, že je to veľmi individuálne. Napríklad ja, som už v tomto veku lozila. Moja sestra zas nejavila záujem o okolitý svet. V prípade našej dcérky to však bolo trošku zvláštne. Tvárila sa, že by sa jej aj chcelo prevaľovať a začínať zdvíhať hlavu, no pri každom pokuse začala neskutočne plakať. Išli sme teda za pediatričkou, ktorej sa to celé taktiež nejako nepozdávalo.Bábätko v pletenej ponožke na posteli.jpg

Po niekoľkých vyšetreniach sme prišli na to, že problém bude asi v chrbtici. V prípade malých detí ide samozrejme o iné problémy ako u dospelých. Najprv sme s našou malou cvičili a pravidelne chodili k pediatričke aj ortopedičke. Prešiel ďalší polrok a nás začala chytať panika. Malá sa v noci budila a neustále, keď sa snažila loziť, plakal a ňafkala.

Ortopedička sa nás raz opýtala na matrac. Vtedy sme si uvedomili, že naše dieťa naozaj spí na veľmi lacnom a pre neho možno nevyhovujúcom matraci. Doslova sme utekali do predajne a kúpili veľmi drahý a kvalitný detský matrac z pamäťovej peny, ktorý mal špeciálne spevnené bočnice. Z večera do rána sa nič zásadné nestalo, no po troch mesiacoch problémy pomaličky začali ustupovať.