Kam umiestniť pelech pre psa tak, aby bol pes spokojný?

Pozná to mnoho z nás. Pes sa stal našou neoddeliteľnou súčasťou a častokrát je na nás viac menej závislý. Nemusí sa jednať o priamy kontakt, ale často krát stačí len to, že na nás musí mať pes dobrý výhľad a sledovať tak všetko, čo robíme. Je tiež dôležité, aby mal pes svoj vlastný priestor. A to napríklad vankus pre psa, pelech alebo minimálne deka, kde nájde svoj kľud. Poradíme vám nielen to, ako správne vybrať vankúš pre psa, ale súčasne aj to, kam sa ho odporúča v domácnosti umiestniť!

psí pelech

Výber matraca pre psa je dôležitý

Kúpiť niečo, v čom sa bude pes cítiť pohodlne a nájde tam svoj kľud nemusí byť až také jednoduché, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Trh nám ponúka viacero možností a dnes už nájdete aj to, o čom by sa nám v minulosti nesnívalo. Kedysi bolo pravidlom, že pes mal svoju vlastnú búdu a tým to skončilo. Dnes sa však už psy dostávajú do našich domácnosti úplne bežne a sú pre nás rovnocennými členmi našej domácnosti. Z toho dôvodu sa im snažíme dopriať určitý komfort. Každý pes je iný a obľúbi si iný prostriedok na relax. Je zrejmé, že ak máte veľkého psa, len sotva by ste preňho zohnali kukaň alebo aj klasický pelech. V takomto prípade odporúčame vankúš pre psa, prípadne deku. Pre malých psov zase úplne stačí menší pelech. Ak ste si teda vybrali pre vášho psa to najlepšie, je dôležité pelech, matrac alebo deku správne umiestniť. Každý pes potrebuje svoj vlastný kľud a ticho. Preto odporúčame umiestniť pelech tam, kde je relatívny pokoj, nehemží sa to jednotlivými členmi domácnosti a je tam aj príjemná teplota. Za najlepšie riešenie sa vo všeobecnosti považuje napríklad chodba alebo vedľa postele v spálni. Neodporúčame umiestňovať pelech napríklad do obývačky, nakoľko táto miestnosť predstavuje najpoužívanejšie miesto, v ktorom je aj veľký hluk. Je dôležité tiež brať ohľad aj na to, aby si pes dostatočne oddýchol. Preto sa vyhnite už spomínanej obývacej izbe alebo kuchyni.

psí pelíšek

Kam vankúš pre psa neodporúčame umiestniť?

Neodporúčame tiež pelech umiestňovať do blízkosti radiátora alebo okna, nakoľko psy sú háklivé na teplotné výkyvy. Tiež nie je dobré vybrať miesto, na ktoré po celý deň svieti slnko. Odporúčame miesto, ktoré má svoj tieň a stabilnú teplotu. Ak hľadáte kvalitný vankúš pre psa, navštívte stránku https://www.queedo.sk/!