Kvalitné obliečky na posteľ do každej spálne

Základom dobrého spánku je kvalitný matrac. Náš spánok však ovplyvňuje oveľa viac faktorov, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Okrem matraca je to tiež napríklad teplota v miestnosti či kvalita posteľného prádla. Ak ste už niekedy spali v obliečkach, ktoré vám neboli na dotyk ani trochu príjemné, určite viete, o čom hovoríme. Kvalitné obliečky sú základ. A preto sa dnes bližšie pozrieme na to, ako postupovať pri ich výbere a na čo si dať pozor.

povlak na postel

Spoznáte kvalitu na prvý pohľad?

Mnohí z nás sa pri výbere posteľnej bielizne riadia skôr vizuálnou stránkou ako kvalitatívnou. A práve to je prvá chyba, ktorej sa dopúšťame. Až po tom, ako sa presvedčíme o kvalite materiálu, by sme mali zvažovať ich farebné prevedenie. Základným materiálom používaným na výrobu posteľného prádla je samozrejme bavlna. Prečo? Z veľmi jednoduchého dôvodu. Bavlna je totiž prírodný materiál s úžasnými vlastnosťami. Je ľahká, vzdušná a vyznačuje sa dobrou nasiakavosťou. Obliečky z bavlny však môžu mať rôznu podobu. Záleží od toho, akým spôsobom sa bavlna spracuje. Ak bavlnená posteľná bielizeň môže byť nekvalitná, pokiaľ je vyrobená z príliš tenkej látky, ktorá sa praním rýchlo poškodí. Či už sa rozhodnete pre damaškové, saténové alebo flanelové obliečky, vždy ide o bavlnu. Rozdiel je len v jej spracovaní. Damašková a saténová posteľná bielizeň sa považuje za luxusnú a ak sa aj vy túžite vyspať ako na tej najluxusnejšej dovolenke, určite si doprajte minimálne jedny takéto obliečky.

polštáře

Posteľné prádlo kupujte s rozumom

Výrobcovia posteľných obliečok dnes ponúkajú obrovské spektrum farebných prevedení a tak si často nevieme vybrať. Pri záplave rôznych potlačí však častokrát zabúdame na to, čo je pri výbere to najdôležitejšie – kvalita. Obliečky na posteľ kúpite buď v kamennej predajni alebo cez internet. V kamennej predajni máte tú výhodu, že si môžete posteľnú bielizeň chytiť a zistiť tak jej kvalitu. Na e-shopoch však zase máte o niečo lepší výber. Tu je dôležité, aby ste si vždy prečítali, čo je pri konkrétnom výrobku napísané. Iba tak si budete istý, čo kupujete. Luxusné a kvalitné obliečky na posteľ pre každú domácnosť nájdete na webovej stránke https://www.scanquilt.sk/.