Kvalitný náter na drevo predĺži jeho životnosť

Výrobky z dreva sú veľmi vyhľadávané a určite patria k tým hodnotnejším a trvácnejším. Či ste už investovali do kúpy dreveného záhradného nábytku alebo máte drevený plot, altánok alebo terasu, určite si dajte záležať na pravidelnom ošetrovaní týchto drevených častí. Nielenže nadlho zachováte jeho pôvodný vzhľad ale aj podstatne predĺžite dĺžku jeho životnosti. Ak si už dáte tú námahu a drevo pravidelne natierate, mali by ste dbať aj na kúpu kvalitného náteru na drevo. Náter na drevo potom vykonávajte pravidelne.

barva na dřevo

Náter na drevo zachová jeho kvalitu nadlho

Na každý typ dreva je vhodný iný druh náteru. Pokiaľ sa chystáte natierať surové nové drevo, mali by ste ho v prvom rade ošetriť prípravkom proti plesniam, drevokazným hubám a škodcom, týmto zásadne predĺžite životnosť dreva. Následne môžete aplikovať samotný náter. Záleží na vás, či chcete zachovať štruktúru a kresbu dreva, vtedy je vhodné použiť lazúru. Lazúra presiakne do samotného dreva, bez toho aby prekryla kresbu dreva, zachováte tým jeho prirodzený vzhľad. V predajniach máte široký výber farebných odtieňov, taktiež môžete zvoliť výsledný matný alebo lesklý efekt, prípadne si viete vybrať tenkovrstvú alebo hrubovrstvú lazúru. Ak máte staršie alebo vzhľadovo nedokonalé drevo a chcete prekryť prípadné vady, vtedy zvoľte farbu na drevo. Starý náter by ste ale predtým mali obrúsiť aby bol povrch čistý a zbavený nečistôt a mastnôt. Následne aplikujte farbu na drevo.

struktura dřeva

Farba by mala poriadne vyschnúť, po cca 12 hodinách môžete náter opakovať. Drevo by ste mali natierať za stáleho počasia, nie na prudkom slnku, pretože by náter mohol popukať. Taktiež drevo nenatierajte pri príliš nízkych teplotách alebo ak hrozí dážď. Práve pre štruktúru dreva by mal každý náter vždy poriadne zaschnúť, aby po čase nepraskal a neopadával. Farbu môžete nanášať štetcom alebo valčekom. Môžete vyberať buď výrobky vodouriediteľné, ich aplikácia je takmer bez zápachu a podstatne rýchlejšie schnú alebo syntetickú farbu, tu sa už zápachu pri natieraní nevyhnete a takáto farba trochu dlhšie schne. V každom prípade je vhodné vždy si dať pri výbere náteru poradiť od odborníkov, ktorý vám navrhnú tú najvhodnejšiu variantu, aby sa vám investícia do farby a taktiež aj vynaložená námaha s natieraním dreva oplatila. Ak hľadáte stránku, kde nájdete všetko o dreve a potrebujete rady pri výbere vhodného náteru, kliknite na stránku https://carodreva.sk.