Pracovná obuv , bezpečnosť pri práci


Určite sa vám už stalo že za mesiac ste v práci vystriedali právnej obuvi viac než dosť. Mne osobne sa to stalo a musel som si kupovať novú a novú . Pri práci v ťažkých terénoch sa obuv ničí rýchlejšie ako normálna obuv ktorú nosíte niekam von. Toto platí aj vo výrobných halách alebo všade tam kde sa na zemi nachádzajú veci ktoré môžu poškodiť vaše tenisky alebo iné topánky ktoré nosíte práve do práce.
holinky a deštník

—————————————————————————————————

Pekne od začiatku . Pokiaľ nosíte takzvané sakové topánky obuv sa vám môže zničiť pri stálom nosení a zlej manipulácii. Pretože takú to obuv sa musíte neustále starať , a krémovať ju. Obuv vo výrobných halách sa poškodí len vtedy ak stúpnete niekam kam nemáte. Napríklad na taký klinec. Nie len že Vám to prepichne nohu ale aj podrážku. A určite si poviete že mali klinec nemôže poškodiť obuv úplne. Ale to ste na omyle . Stačí keď  nevšimnete a stúpnete na iné veci ktoré na zem nepatria a diera je na svete. Nevšimnete si že ťa diera tam je a vy pokračujete ďalej v práci ale potom tam bude také diera že vám vylezie z nej podložka . Hovorím to z vlastnej skúsenosti pretože sa mi to naozaj stalo, a dúfam že sa to už nestane .

 uklouznutí na banánu                    ————————————————————————————————————-

Ak pracujete niekde na roli alebo na zbere ovocia veľmi dobré si rozmyslite čo si obujete. Pretože ak máte platené obyčajné tenisky , tie sa Vám dokážu namočiť behom chvíle a problém je na svete. A ani vysoké topánky nepomôžu , pretože ak ich nemáte zo spodu pod šite tak máte jednoducho smolu.
plátěné kecky

Teraz sa asi pýtate aké topánky alebo obuv sú do práce vhodné ?  Obuv Vám  musí zabezpečiť firma ale ak to tak nie je tak v poľnohospodárstve sú najlepšie gumáky aj keď v letných mesiacoch vám bude horúco ale za to máte nohu vždy suchú a nepremočenú. Alebo sú dobré topánky alebo tenisky také ktoré majú podšitý spodok , a nie lepený. Pretože lepidlo sa Vám ľahko pri styku vodou môže po čase rozpustiť a spodná časť vypadnúť. A chodíte len na podložke. To je nie čo ako keby ste chodili na boso.